Foliopaki z nadrukiem – fachowe wykorzystania

Faktorem decydującym o dużym pułapie bezpieczeństwa foliopaków BezpiecznaTORBA jest konstrukcja stworzona z trwałej, wzmacnianej folii a także rodzaj zastosowanej taśmy klejącej.

  • Taśma celulozowa „niskiego bezpieczeństwa” wykorzystuje warstwę kleju permanent, takiego jak w foliopakach kurierskich z nadrukiem, ujawniającego próby włamania siłowego. Koperta kurierska opatrzona nadrukiem middle security jest zaopatrzona w taśmę plombującą stwierdzającą ślady ingerencji przy prostych metodach włamań. Taśma „wysokich zabezpieczeń” jest ponadto wyposażona we wskaźniki cieplne oraz wilgotnościowe. Ten typ taśmy klejącej odznacza się najwyższym stopniem zabezpieczenia, co zostało stwierdzone pochwałą Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Taśma demonstruje próby dostania się do zawartości koperty przy wykorzystaniu wszystkich dziś znanych technik manipulacji (siłowej, przy działaniu ujemną oraz wysoką temperaturą, a także metodzie wodnej).
  • Inną grupą kopert SecureBAG są foliopaki kurierskie nienaruszalne zaprojektowane do przewozu banknotów w walizkach farbujących. Są to wyroby przeznaczane do przewożenia banknotów, ich protekcja polega na tymże, że w momencie grabieży uruchamiany jest system koloryzujący, który to dociera do wnętrza koperty kurierskiej i permanentnie koloruje przynajmniej 10% dowolnego banknotu.
  • Niepowtarzalnym spośród rodzajów kopert bezpiecznych są worki na drobne pieniądze. Zważając na to że muszą przetrwać znaczne obciążenie i być niewrażliwe na rozcięcie przez nierówne krawędzie drobniaków, produkowane są ze specjalistycznej – grubej i wytrzymałej – koekstrudowanej folii LDPE. W wypadku worków, które to muszą utrzymać paręnaście kg drobnych, montuje się dosyć rozległą taśmę opatrzoną rączką. Do tworzenia zasiłków kasowych wykorzystuje się malutkie worki strunowe.
  • Koperty SecureBAG znalazły obecnie powszechne zastosowanie w gromadzeniu próbek zbóż, karm, rzepaku, kukurydzy, szungitu i innych produktów ziarnistych. Coraz szersze użycie kopert bezpiecznych sprawiło, że są one dostępne we wszystkich typowych formatach, dzięki czemu nie ma problemu z dobraniem potrzebnego rozmiaru koperty kurierskiej do pakowanych wyrobów.